perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza

prymuszawodu122Mamy prymusów zawodu

              13 marca 2018 roku w hali Arena Toruń odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów marszałka 622 uczniom techników i zasadniczych szkół zawodowych. Wśród tych osób znaleźli się także nasi uczniowie: Dawid Drejarz, Jakub Rompalski, Karolina Berendt, Wiktor Drzycimski, Kamil Jaruszewski, Weronika Reszczyńska, Bartłomiej Wolszleger, Marta Żmich, Łukasz Szulc.

              „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza” jest to projekt stypendialny realizowany w oparciu o środki z  Regionalnego Programu Operacyjnego. Otrzymane stypendium młodzież może wykorzystać m.in. na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły. Podczas wtorkowego spotkania stypendyści podpisali umowy stypendialne. Certyfikaty z gratulacjami odebrali też dyrektorzy szkół, do których uczęszczają stypendyści.

Certyfikat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

prymuszawodu121

prymuszawodu123