perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Konkurs "Główka pracuje"

  7 marca 2014r. odbyła się kolejna edycja konkursu matematyczno - logicznego "Główka pracuje". Do wspólnej zabawy przystąpiły trzyosobowe zespoły z następujących szkół:
Gimnazjum nr 1 w Tucholi, Gimnazjum nr 2 w Stobnie, Gimnazjum w Kęsowie i Gimnazjum Powiatowego, ZSLiA, ZSLiT, LO , TSR i Technikum Leśnego. Drużyny zmierzyły się z sudoku, obrazkiem logicznym, piramidą itp. W przerwie zmagań uczestnicy zostali poczęstowani pizzą i ciasteczkami przygotowanymi przez uczniów technikum gastronomicznego pod kierunkiem pp. A.Browarskiej i G.Knuta.

Bardzo dziękujemy opiekunom poszczególnych zespołów - państwu: Hannie Zwiefce, Danucie Wutrych, Bożenie Jaśniewskiej-Miller, Halinie Iwanow, Alicji Krawczyk i Mateuszowi Ottowi.

Zobacz galerię zdjęć

Ostateczne wyniki rywalizacji to:

 

Kategoria gimnazjum
I miejsce: GIMNAZJUM STOBNO opiekun: Bożena Jaśniewska - Miller
1. Krzysztof Ott
2. Patryk Lorbiecki
3. Dominika Grzonkowska
II miejsce: GIMNAZJUM POWIATOWE opiekun: Mateusz Ott
1. Marcelina Majka
2. Michał Bukowski
3. Kacper Jeliński
III miejsce: GIMNAZJUM NR 1 TUCHOLA opiekun: Halina Iwanow
1. Jacek Różycki
2. Piotr Napiontek
3. Dawid Rolbiecki

 

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: ZSLiT opiekun: Sebastian Brzeziński
1. Adrian Łącki
2. Krystian Zander
3. Karol Żmich
II miejsce: Liceum Ogólnokształcące oopiekun: Mateusz Ott
1. Magdalena Kowalik
2. Dominika Marcinek
3. Izabela Pilarska
III miejsce: ZSL opiekun: Danuta Wutrych
1. Krzysztof Borkowski
2. Adrian Smoleń
3. Michał Rubinowski