perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Pro Patriae 2018

pro patriae 01„Pro Patriae 2018”

   6 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej.  Od kilkunastu lat inicjatorem przedsięwzięcia jest ks. proboszcz Parafii Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście - Wiesław Herold, który zaprasza do współpracy co roku inną szkołę ponadgimnazjalną.

Galeria zdjęć z konkursupro patriae 02

   W tym roku nasza szkoła miała zaszczyt gościć uzdolnionych recytatorów i piosenkarzy z całego Powiatu Tucholskiego. Tematyka konkursu doskonale wpisała się w obchody wyjątkowego święta narodowego, przypadającego 11 listopada  2018.

   W konkursie recytatorskim jury w składzie: ks. Wiesław Herold, pani Hanna Szramka i pani Danuta Wytrążek  przyznało następujące nagrody:

Szkoły podstawowe kl. IV – VI:
I miejsce: Aleksandra Wąśniewska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Tucholi
II miejsce: Damian Nowak – Szkoła Podstawowa w Śliwicach

Szkoły podstawowe kl. VII – VIII i III gimnazjum:
II miejsce:  Anna Januszewska – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
III miejsce: Kinga Klafetka – Gimnazjum Powiatowe w Tucholi


Szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce: Paulina Kozłowska – ZSO
III miejsce: Sandra Knitter – ZSLiT
III miejsce: - Jakub Chludziński – TL.
   
   W konkursie pieśni i piosenki w jury zasiedli: ks. Wiesław Herold, pani Danuta Wytrążek i pan Leszek Zwoliński. Laureatami zostali:

Szkoły podstawowe kl. I – III:
I miejsce: Kacper Napiontek – Szkoła Podstawowa w Pruszczu
II miejsce: Maja Porożyńska – Szkoła Podstawowa w Gostycynie
III miejsce: Izabela Mews – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi


Szkoły podstawowe kl. IV – VIII i III gimnazjum:
I miejsce: Lena Balcerowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Tucholi
II miejsce: Oliwia Abramczyk i Paweł Galiński ( duet ) – Szkoła Podstawowa w Kęsowie
III miejsce: Emilia Masalon – Szkoła Podstawowa w Śliwicach
wyróżnienie – Zespół wokalno – instrumentalny – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi


Szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce: Martyna Szamocka – ZSLiA
II miejsce: Klaudia Wieczorek – TL
III miejsce: Paulina Zielazna – ZSLiT.

Gratulujemy zwycięzcom!