perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Konkurs "Najładniejsza bombka"

kon bombka01Najładniejsza bombka

   Do 13 grudnia można było przekazywać własnoręcznie wykonane bombki na konkurs pn. „Najładniejsza bombka”. Jury w składzie: pan wicedyrektor Wojciech Kijora, pani Anna Starszak i pani Katarzyna Gabrych miało bardzo trudne zadnie aby wyłonić najlepsze prace. Wszystkie ozdoby były ładne i wymagały dużo zachodu, dlatego jury nie wyznaczyło miejsc, tylko wyróżniło cztery prace: Miłosza Suchomskiego z kl. 4TI, Ewy Czerwińskiej z kl. 2TŻhot, Roksany Zukaroli z kl. 2TŻhot i Patrycji Piotrowskiej z kl. 4 TMH.

zobacz więcej zdjęć