perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Najlepszy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych

kon mechaniczny 01Mechanicy pojazdów samochodowych z ZSLiT – Kolejny raz  najlepsi w swoim zawodzie

   24 maja 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie odbył się coroczny konkurs  „Najlepszy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych”. Wzięła w nim udział również młodzież z naszej szkoły.
Byli to uczniowie :
1. Damian Mysliński (klasa III, praktyka w Zakładzie Mechaniki Pojazdowej w Cekcynie  
    p. M. Chmara)
2  Michał Jóźwik (klasa III , praktyka w Zakładzie Mechaniki Pojazdowej w Cekcynie
    p. M. Chmara)
3. Maciej Gwiazdowski (klasa II, praktyka – mechanika pojazdowa Kazimierz Gwiazdowski)
W zmaganiach konkursowych brało udział jeszcze 5  szkół z regionu kujawsko – pomorskiego: Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy, Zespół Szkół Samochodowych z Torunia, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią, Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego z Gronowa oraz gospodarze Zespół Szkół Zawodowych z Koronowa.
   Uczniowie rywalizowali ze sobą w  czterech konkurencjach. Sprawdzenie wiedzy teoretycznej polegało na rozwiązaniu  testu składającego się  z 20 pytań dotyczących zagadnień związanych z budową i naprawą pojazdów samochodowych. Umiejętnościami praktycznymi uczniowie wykazywali się podczas konkurencji polegającej na rozpoznaniu części samochodowych oraz wykonaniu czynności obsługowo-naprawczych. Na zakończenie zawodów przeprowadzono najbardziej widowiskową konkurencję  - jazdę sprawnościową samochodem osobowym.
Nasza młodzież wykazała się wyjątkową wiedzą teoretyczna i praktyczną, która pozwoliła im na zajecie I miejsca.

Dyplom za zajecie I-go miejsca


Do konkursu uczniów przygotowywali p.Mirosław Borowa i p.Dariusz Kotlenga – nauczyciele przedmiotów zawodowych.