perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Akcja "sprzątaMY"

sprzatanie 01Uczniowie z ZSLiT włączyli się w akcję „sprzątamy”

   W piątek 20 września w Polsce ruszyła akcja „sprzątaMY”, w ramach której w 430 nadleśnictwach w całym kraju rozpoczęło się sprzątanie lasu. Akcję zainaugurował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Grupa uczniów (lista poniżej) z  klasy  2 m/ś  wraz  z opiekunem panem Piotrem Pozorskim również przyłączyła się do tej promocyjnej akcji społecznej.

1. Grzeszczak Bartosz
2. Olszowy Adam
3. Malinowski Dominik
4. Cieślik Kacper
5. Okonek Kamil
6. Brunka Damian
7. Dominikowski Rafał
8. Wieczór Nikodem
9. Niewiadomski Fabian

   Nadleśnictwo Tuchola wyznaczyło do sprzątania tereny leśne, zapewniło worki na śmieci i rękawice BHP. Czynny udział w akcji dał nam do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko  i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!