perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Karol Żmich z ZSLiT zakwalifikował się do eliminacji rejonowych

karol

  Dnia 25 marca 2014 w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje środowiskowego ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego dla szkół ponadgimnazjalnych.

Była to pięćdziesiąta dziewiąta edycja tego konkursu. Młodzież ze wszystkich szkół oceniało jury w składzie:

  • Kazimierz Rink,
  • Hanna Szramka
  • Barbara Sobotka.

  Występująca młodzież zachwyciła jurorów interpretacją utworów. Po przesłuchaniu 21 uczniów wyłoniono najlepszych, z których szóstka weźmie udział  w eliminacjach rejonowych. Wśród nich znalazł się uczeń II klasy Technikum Logistycznego  naszej szkoły Karol Żmich, który zajął III miejsce. Karola przygotowywała do konkursu pani Ewa Fritzkowska – nauczycielka języka polskiego.


Serdecznie gratulujemy!