perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Wystawy wielkanocne

wystawy wielk06Zwycięzcy konkursu „Wystawa sklepowa” edycja Wielkanoc 2014

  Dnia 16 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych został przeprowadzony szkolny konkurs „Wystawa sklepowa”  edycja Wielkanoc 2014 w Technikum Handlowym i Zasadniczej Szkole Zawodowej w zawodzie sprzedawca.
  Wystawy sklepowe przygotowywały zespoły klasowe z w/w szkół:

Technikum Handlowe
Klasa 3 Th
Marta Łabicka, Angelika Grzywacz i Magdalena Ligmann
Klasa 2 Th
Paulina Topolińska, Katarzyna  Rybczyńska, Paulina Porazińska i Paulina Hennik
Zasadnicza Szkoła Zawodowa w zawodzie sprzedawca
Klasa 2 h
Klaudia Szykowna, Jagoda Grochowina i Karolina Kriesel
Klasa 1h
Karolina Muzioł, Aneta Tyda i Natalia Polasik

  Wystawy przygotowane przez zespoły oceniane były przez nauczycieli pp. Danutę Bienias, Dorotę Przybylo, Annę Czapiewską, Katarzynę Gabrych i Emilę Woźną – Kożuch.
  Rywalizację w tej edycji konkursu wygrały dziewczęta z klasy 2 Technikum handlowego: Paulina Topolińska, Katarzyna  Rybczyńska, Paulina Porazińska i Paulina Hennik.
  Nagroda główna Puchar przechodni Dyrektora ZSLiT im Ziemi Tucholskiej będzie ozdobą pracowni w Sali 103.
Konkurs przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. Katarzyna Gabrych i Tadeusz Pestka.

Zwycięzcom gratulujemy!