perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Biegi przełajowe 2014

przelaje

Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt


W dniu 2 października odbyła się pierwsza  sportowa impreza w naszej szkole. W Mistrzostwach Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt wystartowało 17 uczennic. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1000 m, jak co roku w Małpim Gaju.

Mistrzynią w Indywidualnych Biegach Przełajowych w roku szkolnym 2014/2015 została Joanna Berendt z klasy I k.

czytaj pełny raport z zawodów dziewcząt

Dnia 02.10.2014r  odbyły się mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 33 zawodników.  
W wyniku przeprowadzonej rywalizacji mistrzem szkoły został: Błażej Słomiński uczeń klasy III TM.

czytaj pełny raport z zawodów chłopców