perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Tucholi

piknik hist 12Udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Tucholi

   Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w dniu 11 listopada 2018 r. wzięli udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W ramach tzw. pikniku historycznego, który odbył się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi, przygotowali dwa stanowiska tematyczne: instalację o tematyce historycznej z wykorzystaniem drona oraz ekspozycję edukacyjną pod nazwą „Kawiarenka tucholska w 1918 r.”
   Opiekunami uczniów byli nauczyciele szkoły: Aleksandra Browarska, Justyna Grzonkowska, Sławomir Kryś, Grzegorz Knut, Grzegorz Piłat i Waldemar Ptak.

Zobacz galerię zdjęć

W stulecie odzyskania suwerenności przez Polskę 1918-2018

niepodl 40„Droga do niepodległości. W stulecie odzyskania suwerenności przez Polskę 1918-2018”

   Pod takim tytułem w dniu 9 listopada 2018 r. została zorganizowana w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość zgromadziła całą społeczność szkolną oraz grono pedagogiczne.
   Program akademii obejmował partie recytowane oraz śpiewane. Całość wzbogacała tematyczna scenografia oraz prezentacja multimedialna.
   Główny ciężar przygotowania uroczystości spoczął na barkach uczniów szkoły, nad którymi opiekę roztoczyli nauczyciele – Katarzyna Gabrych i Mariola Budkiewicz. W przedstawieniu wzięli także udział członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec”, nad którymi pieczę sprawował Grzegorz Piłat.

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości

Turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”

turniej hist 01Turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”

   W dniach 6 i 8 listopada 2018 r. odbył się w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych  dwuetapowy turniej historyczny „II Rzeczpospolita – w stulecie niepodległości”. W pierwszej fazie dwanaścioro uczniów musiało zmierzyć się z testem dotyczącym okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz historii II Rzeczypospolitej. Do etapu ustnego przeszło sześcioro zawodników. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono laureatów: I miejsce zdobył Karol Gerka, II Bartosz Łepak, a III Karolina Chlebowska i Przemysław Florkiewicz.
   Pamiątkowe dyplomy zostały wręczone laureatom podczas szkolnej akademii zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zaś nagrody książkowe w dniu 11 listopada, w hali tucholskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w trakcie powiatowych obchodów tego święta.  
   Organizatorami turnieju byli nauczyciele historii – Maria Budkiewicz i Waldemar Ptak.

Sukcesy uczniów!

Sukcesy uczniów!

   Uczniowie ZSLiT zostali laureatami  konkursu literackiego oraz konkursu plastycznego pt. „Nasza Niepodległa”, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Tucholi. Najlepsze przemówienia, według jury, napisali: Daniel Rogowski z kl.II TI (I miejsce) oraz Bartosz Łepak z kl.III TI (II miejsce).

   Najpiękniejszy rysunek wykonała Karolina Chlebowska z kl.IV TM/H.

   Nagrody zostały wręczone przez Starostę Tucholskiego podczas Rodzinnego Pikniku Niepodległościowego w dniu 11 listopada.

Gratulujemy!

Pro Patriae 2018

pro patriae 01„Pro Patriae 2018”

   6 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej.  Od kilkunastu lat inicjatorem przedsięwzięcia jest ks. proboszcz Parafii Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście - Wiesław Herold, który zaprasza do współpracy co roku inną szkołę ponadgimnazjalną.

Galeria zdjęć z konkursupro patriae 02

   W tym roku nasza szkoła miała zaszczyt gościć uzdolnionych recytatorów i piosenkarzy z całego Powiatu Tucholskiego. Tematyka konkursu doskonale wpisała się w obchody wyjątkowego święta narodowego, przypadającego 11 listopada  2018.

   W konkursie recytatorskim jury w składzie: ks. Wiesław Herold, pani Hanna Szramka i pani Danuta Wytrążek  przyznało następujące nagrody:

Czytaj więcej: Pro Patriae 2018