perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Wizyta na KPP

wizyta na kpp22Nagrodzeni uczniowie z ZSLiT na Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi


  Ośmioosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Licealnych  i Technicznych, którzy okazali się najlepsi w konkursie ze znajomości historii naszego regionu została zaproszona  na Komendę Powiatową Policji w Tucholi. Spotkanie poprowadzili sierż. szt. Bartosz Wiese oraz  dzielnicowy asp.szt. Roman Lipiński. Na terenie komendy uczniowie zwiedzili areszt, niebieski pokój, pokój okazań osób zatrzymanych oraz siłownię. Główną atrakcją było sprawdzenie  swoich umiejętności na wirtualnej strzelnicy, uczestniczenie w różnych scenkach. Każdy z uczestników spotkania miał także możliwość zapoznania się z radiowozem policyjnym. GALERIA ZDJĘĆ.

Uczestnicy spotkania:
Wiktora Łącka - II TŻhot
Martyna Korzeniewska – II TŻhot
Mikołaj Janowic – II TMH
Mikołaj Szulc – III TŻ
Hubert Socha –III TŻ
Patryk Kaszczyszyn – III TMH
Piotr Lipkowski – III TMH
Krzysztof Pepliński – III TMH

Dzień Wszystkich Świętych w ZSLiT

wszystkichswietych201709Dzień Wszystkich Świętych w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych

   Początek listopada to dla nas czas szczególny. Jak każda społeczność, my również pamiętamy o tych, co odeszli.

   Przygotowania  do listopadowych świąt rozpoczęliśmy już 30 października sprzątaniem miejsc pamięci i cmentarza w Rudzkim Moście przez uczniów i Strzelców pod opieką nauczycieli – pana Henryka Zielinskiego, pana Grzegorza Piłata oraz pana Waldemara Ptaka.

   31 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu społeczności szkolnej odwiedzili groby i zapalili znicze na grobach wszystkich , którzy kiedyś byli związani z naszą szkołą. Znicze zakupiono ze składek uczniów i nauczycieli. Klasa I TMH wraz z wychowawczynią panią Marią Budkiewicz odwiedziła miejsce pamięci w Rudzkim Moście, tam również zapalono znicze. Uczniowie zanieśli także znicze na cmentarze w Cekcynie, Gostycynie, Bysławiu, Śliwicach i Silnie.

   W szkole pani Katarzyna Gabrych upamiętniła tych, co odeszli okolicznościową gazetką oraz zniczem.

Zobacz galerię

Uczniowie ZSLiT bardzo lubią pomagać

igrzyska03Uczniowie ZSLiT bardzo lubią pomagać

     Dnia 14.09.2017r. uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych  im. Ziemi Tucholskiej reprezentowali naszą szkołę pomagając przy organizacji IV Igrzysk Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych.

     Szczególną pomocą wykazała się dwójka wolontariuszy: Paulina Maciejewska i Hubert Socha,  swoje ogromne wsparcie okazała także czwórka naszych uczniów: Kinga Olszewska, Adam Brzeziński, Bartosz Hennik i Mateusz Łukaszewicz. Uczniowie działają w Szkolnym Kole Wolontariatu, które prowadzi pani Anna Czapiewska oraz w Samorządzie Uczniowskim prowadzonym przez panią Katarzynę Gabrych.

Paulina Maciejewska

Hubert Socha

Pielgrzymka maturzystów 2017

pielg maturz01Pielgrzymka maturzystów

   25 września 2017 roku uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej wzięli udział w pielgrzymce maturzystów Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Zawierzyli się opiece Matki Bożej podczas modlitwy, zwiedzili Klasztor Ojców Paulinów oraz uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Andrzejem Sową, autorem książki „Ocalony. Ćpunk w Kościele”