perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Pokaz carvingu

carving2017 01Pokaz carvingu

  W środę 13 grudnia 2017 roku odbył się pokaz Carvingu, dla uczniów ZSLiT. Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu.

  Pokaz poprowadził propagator sztuki carvingu wśród młodzieży i dorosłych Paweł Sztenderski. Jest On jednym z najbardziej utytułowanych zawodników zajmujących się carvingiem    w Polsce. Wygrał sześć ogólnopolskich konkursów  m.in. Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Wielokrotnie zwyciężał w mistrzostwach carvingowych za granicą. Towarzyszyła mu równie uzdolniona Dominika Sadowska.

  Uczniowie zapoznali się z tą ciekawą sztuką, na własne oczy zobaczyli od podstaw tworzenie owocowych dekoracji z arbuza i melona. Ochotnicy mogli spróbować swoich możliwości wycinając wzór tajski w melonie.

  Organizatorami imprezy byli nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych: Justyna Grzonkowska oraz Aleksandra Browarska.

Konkurs biblijny "Śladami świętego Pawła"

kon relKonkurs biblijny "Śladami świętego Pawła"

   Wyniki konkursu biblijnego "Śladami świętego Pawła", który odbył się dnia 27.11.2017r. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Konkurs prowadzili L. Bonna i ks. Marcin Woelke. Na podium stanęły uczennice z klasy II Technikum Logistycznego:

  1. Wiktoria Chrobotek (37 pkt.)
  2. Natalia Paułbicka (25 pkt.)
  3. Paulina Augustyńska (24pkt.)

Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowała Rada Rodziców.

Konkurs i wycieczka

SNB16298Konkurs pt. Wybieram Wybory

   W dniu 9 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbył się etap szkolny konkursu organizowanego przez Krajowe Biuro Wyborcze pt. Wybieram Wybory. W zawodach udział wzięły dwie uczennice klasy I technikum – Patrycja Jączyńska i Monika Dzikowska. Dziewczyny uczą się w zawodzie technik hotelarstwa.

 

SNB16301Wycieczka do Torunia

   W dniu 22 listopada 2017 r. uczniowie klasy I technikum uczący się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, pod opieką wychowawcy Waldemara Ptaka, odwiedzili Toruń. Podczas wycieczki młodzież zwiedziła średniowieczną starówkę, w tym Muzeum Okręgowe mieszczące się w Ratuszu Starego Miasta. Zwieńczeniem była wizyta w kinie.

Narodowe Święto Niepodległości w ZSLiT

swieto niepodl2017 11Narodowe Święto Niepodległości w ZSLiT

   99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczono 10 listopada głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszej ojczyzny. Podczas przedstawienia słowno-muzycznego uczniowie z klas: 3 TMH, 1 TL, 2 TI, 1 TL, 2 TL, 4 TL, 3 TŻ, 4 TMŻ, 1 TMH, 1 TŻhot, 2 śk, 3 TI, 4 TIH uczestniczyli w uroczystej lekcji historii przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań – Marii Budkiewicz, Katarzyny Gabrych oraz panów – Waldemara Ptaka i Grzegorza Piłata.

Przesłanie – „Nie wstydźmy się tradycji, religii i ideałów naszych przodków. Bądźmy dumni z dziejów i kultury naszego narodu, bo tak jak drzewo bez korzeni, tak  naród bez historii nie ma szans do przetrwania. Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale największą sztuką jest dla niej  żyć."

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości w ZSLiT

Wizyta na KPP

wizyta na kpp22Nagrodzeni uczniowie z ZSLiT na Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi


  Ośmioosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Licealnych  i Technicznych, którzy okazali się najlepsi w konkursie ze znajomości historii naszego regionu została zaproszona  na Komendę Powiatową Policji w Tucholi. Spotkanie poprowadzili sierż. szt. Bartosz Wiese oraz  dzielnicowy asp.szt. Roman Lipiński. Na terenie komendy uczniowie zwiedzili areszt, niebieski pokój, pokój okazań osób zatrzymanych oraz siłownię. Główną atrakcją było sprawdzenie  swoich umiejętności na wirtualnej strzelnicy, uczestniczenie w różnych scenkach. Każdy z uczestników spotkania miał także możliwość zapoznania się z radiowozem policyjnym. GALERIA ZDJĘĆ.

Uczestnicy spotkania:
Wiktora Łącka - II TŻhot
Martyna Korzeniewska – II TŻhot
Mikołaj Janowic – II TMH
Mikołaj Szulc – III TŻ
Hubert Socha –III TŻ
Patryk Kaszczyszyn – III TMH
Piotr Lipkowski – III TMH
Krzysztof Pepliński – III TMH