perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Szkolny Tydzień Profilaktyki

tydzien profilakt2019 17Szkolny Tydzień Profilaktyki

   3 kwietnia 2019r. w auli ZSLiT odbyło się podsumowanie Tygodnia Profilaktyki. Piąta już edycja tego projektu przeprowadzona została w dniach 25-29 kwietnia i jak zwykle obfitowała w różnorodne wydarzenia skierowane do uczniów naszej szkoły. W tym roku uwaga była skupiona na życiu „ Zdrowym i bezpiecznym”, co znalazło wyraz w prowadzonych prelekcjach, warsztatach, pokazach, konkursach, skierowanych do wszystkich uczniów. Ta szeroka oferta z zakresu profilaktyki uniwersalnej została przygotowana przy współudziale Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, Straży Pożarnej, Komendy Policji oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tucholi. Uczniowie chętnie włączali się do poszczególnych zadań, brali również udział w licznych konkursach, których laureaci zostali nagrodzeni.

Czytaj więcej: Szkolny Tydzień Profilaktyki

Konkurs „Zasady bezpiecznego korzystania z sieci”

kon bezp w sieci6Konkurs „Zasady bezpiecznego korzystania z sieci”

   25 lutego wśród przedstawicieli wszystkich klas ZSLiT odbył się konkurs ze znajomości bezpiecznego poruszania się w sieci Internet. Do zawodów stanęło 38 osób. Pytania były zgodne z sylabusem modułu S3 ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych) IT Security.

Wyniki układają się następująco. Najlepsi wśród klas informatycznych:

  • I miejsce – Konrad Krzysztofik 4 TI
  • II miejsce – Daniel Rogowski 2 TI
  • III miejsce – Bartosz Hennik 3 TI

W klasach nieinformatycznych najlepszymi zostali: Maksymilian Barwik I ms, Magdalena Barwińska kl. III TŻhot, Mikołaj Janowic 3 TMH.

1 marca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

laureaci pioro starostySzkolny Konkurs Ortograficzny

laureaci pioro starosty

   Po raz dwunasty w naszej szkole odbył się konkurs sprawdzający umiejętność poprawnego zapisywania tekstu pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym. Uczniowie, którzy wyróżnili się na tle klasy, zostali zakwalifikowani do II etapu – łącznie 28 osób. Uczestnicy zmagali się z tekstem pt. „Sportowe osiągnięcia”.  Dyktanda zostały sprawdzone przez Komisję w składzie: Bogumiła Grzelka, Justyna Kania i Monika Połom.

mikolaj janowic   Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło 21 lutego – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego. Zwycięzcami okazali się:

  • I miejsce: Daniel Rogowski - kl. II TI
  • II miejsce: Kacper Żuraw - kl. III TI
  • III miejsce: Mikołaj Janowic – kl. III TM/H.

   Ponadto Daniel Rogowski zajął też II miejsce w X Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Pióro Starosty”.  Artur Okonek z kl. IV TI otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy!

Aktualności wolontariatu

wolontariat2018 01Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

  19 września 2018r. w hali OSiR w Tucholi odbyły się V Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych. W organizację tego wydarzenia zaangażowali się uczniowie naszej szkoły – Paulina Maciejewska i Hubert Socha.

  W dniach 1-2 grudnia (sobota-niedziela) odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności pod patronatem Banku Żywności. W zbiórce brały udział cztery ucznnice naszej szkoły z klasy 2śk: Dominika Kaczyńska, Weronika Żabińska, Sandra Falkowska, Bernadeta Kaczyńska.  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję.

  Przed świętami szkolny wolontariat miał wiele okazji do pomocy. Wolontariusze przygotowali i przekazali 11 paczek z prezentami dla podopiecznych tucholskiej świetlicy "Przyjazny Kąt".

  19 grudnia 2018 r. uczennica klasy 2 TŻh  Ewa Czerwińska razem z opiekunem wolontariatu  Anną Czapiewską odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Wraz z życzeniami podopieczni placówki otrzymali prezenty - były to własnoręcznie wykonane bombki zgłoszone przez uczniów na szkolny konkurs plastyczny.

  21 grudnia wolontariusze z ZSLiT uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym z członkami Domu Dziennego Pobytu "Senior+". W ramach prezentu uczestnicy spotkania zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi bombkami z konkursu.