perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Konkurs "Najładniejsza bombka"

kon bombka01Najładniejsza bombka

   Do 13 grudnia można było przekazywać własnoręcznie wykonane bombki na konkurs pn. „Najładniejsza bombka”. Jury w składzie: pan wicedyrektor Wojciech Kijora, pani Anna Starszak i pani Katarzyna Gabrych miało bardzo trudne zadnie aby wyłonić najlepsze prace. Wszystkie ozdoby były ładne i wymagały dużo zachodu, dlatego jury nie wyznaczyło miejsc, tylko wyróżniło cztery prace: Miłosza Suchomskiego z kl. 4TI, Ewy Czerwińskiej z kl. 2TŻhot, Roksany Zukaroli z kl. 2TŻhot i Patrycji Piotrowskiej z kl. 4 TMH.

zobacz więcej zdjęć

Kokurs "Bóbr informatyczny"

bobr2018 01Kokurs "Bóbr informatyczny"

   W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 21 uczniów z Technikum Informatycznego. Najlepszy wynik w konkursie uzyskał Kacper Żuraw (III TI), drugie miejsce zajął Kacper Mróz (II TI), a trzecie Wojciech Brzeziński (IV TI). Najlepszy średni wynik uzyskała klasa II TI. Gratulacje.

Mikołajki

mikolajki10MIKOŁAJKI W ZSLiT

  6 grudnia szkolny Mikołaj (Wojtek Brzeziński z kl. 4 TI) wraz pomocnikami-śnieżynkami (Daria i Milena Dobrowolskie z kl. 3 TMH) rozdawali świąteczną radość oraz prezenty, ale też niegrzecznych karcili rózgą. Jak widać na zdjęciach z tej wizyty cieszyli się wszyscy!

zobaczcie Mikołaja w akcji

Andrzejki

andrzejki02ANDRZEJKI 2008

   30 listopada po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Szkolne  Andrzejki. Każdy mógł poczuć magię tego dnia i poznać imię swojej miłości, kłując w wielkie serce. Częstowano także ciasteczkami z dobrą wróżbą.

zobacz galerie zdjęć

Szlachetna paczka

szlachetna paczka01   W tym roku przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczkszlachetna paczka02a”. Zadaniu sprostaliśmy w stopniu zadowalającym, bo udało się skompletować i przekazać artykuły zaspokajające podstawowe potrzeby. Za zebrane pieniądze kupiliśmy kuchenkę gazową, 2 kołdry, 2 poduszki, 4 koce, prześcieradło, plecak oraz brakujące produkty spożywcze. Ze wszystkich zebranych rzeczy przygotowaliśmy 17 paczek.
 
   Wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc wybranej przez nas rodzinie, w większym jak i w niewielkim stopniu, bardzo serdecznie dziękujemy.