perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Prezentacje

Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej

autorką prezentacji jest dietetyk mgr J.Grzonkowska

Racjonalne odżywianie, aktywność fizyczna oraz choroby wynikające ze złego stylu życia

autorką prezentacji jest J.Morawska

Halowa piłka nożna

Dnia 30.10.2013roku  w ramach projektu „Szkoła przyjazna żywieniu  i aktywności fizycznej” odbyły się I Mistrzostwa klas pierwszych w Halowej Piłce Nożnej.  

Zobacz składy drużyn i pełny raport z wyników

Po zaciętej rywalizacji klasy zdobyły następujące miejsca:

  • I miejsce  -   klasa  I Handlowa
  • II miejsce –   klasa  I Technikum Informatyczne
  • III miejsce –  klasa  I Elektromechanik

halowkapziaf1halowkapziaf2

Cele projektu

Program adresowany do szkół i przedszkoli w ramach zadania realizowanego w polsko-szwajcarskim projekcie współpracy nr.KIK/34. Zobacz ulotkę do programu.

 ulotka

ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ czyli zdrowe podejście do życia


   Instytut Żywności i Żywienia dzięki wsparciu organizacji Swiss Contribution realizuje w Polsce globalną strategię Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącą propagowania zdrowego stylu życia i zapobiegania otyłości.

Czytaj więcej: Cele projektu