perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Konkurs informatyczny Bóbr 2019

bobr2019 02XIV edycja konkursu informatycznego BÓBR

   W dniu 18 grudnia 2019r. odbyło sie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w XIV edycji konkursu informatycznego Bóbr. W tym roku o miano najlepszego walczyło 25 uczniów z klas Technikum Informatycznego. Najlepszy wynik średni uzyskała klasa IIITI. Indywidualnie I miejsce zajął Marek Skrzypiński (II TI), II miejsce - Damian Skonieczny (I IT), III miejsce - Wojciech Grabowski (III TI).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy sukcesów.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców

phalowa01Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców –ZSLiT dominuje po raz kolejny!

   We wtorek 3 grudnia  odbyły się na hali sportowej naszej szkoły Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Chłopców. O mistrzostwo walczyło aż pięć szkół: Liceum Ogólnokształcące, Technikum Leśne, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, Szkoła Branżowa w Śliwicach oraz  Zespół Szkół Licealnych i Technicznych. Aby wyłonić mistrza powiatu rozegrano aż 10 spotkań.

   Najskuteczniejszą i co dla nas bardzo ważne, najbardziej efektywną grą wykazała się reprezentacja naszej szkoły. ZSLiT po raz kolejny zdominowało zawody piłkarskie w powiecie.

Tak prezentowały się wyniki meczów:
1.ZSLiT – LO    2:1
2.TL – ZSLiA    1:1
3.SBŚ – ZSLiT    0:3
4.LO – ZSLiA    3:1
5.SBŚ – TL    1:4
6.ZSLiA – ZSLiT    2:2
7.LO –SBŚ    4:2
8.TL – ZSLiT    0:2
9.ZSLiA – SBŚ    2:1
10.LO – TL    4:0

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – ZSLiT
2 miejsce – LO
3 miejsce – ZSLiA
4 mijesce – TL
5 miejsce – SBŚ

5 miejsce w województwie naszych piłkarzy ręcznych!

preczna 015 miejsce w województwie naszych piłkarzy ręcznych!

   Reprezentacja ZSLiT po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej w drodze do półfinału wojewódzkiego musiała zająć przynajmniej drugie miejsce w organizowanym w naszej szkole ćwierćfinale. Po bardzo wyrównanych zawodach osiągnęliśmy cel i awansowaliśmy do kolejnego etapu zmagań zajmując ostatecznie w Tucholi drugie miejsce.

   Naszymi rywalami byli chłopcy ze szkół w Kcyni, Świeciu, Bydgoszczy i Gąsawy. Kilka dni później drużyna stawiła się na półfinale wojewódzkim w Bydgoszczy gdzie drużyny prezentują już bardzo wysoki poziom. Możemy mówić o wielkim sukcesie ponieważ ostatecznie reprezentacja ZSLiT zajęła 5 miejsce w województwie. Gratulacje dla naszych sportowców!

Skład ZSLiT:preczna 02
1.Merkułów Mateusz III ms
2.Santowski Sebastian III ms
3.Wandziński Cezary III ms
4.Brunka Damian II ms
5.Dominikowski Rafał II ms
6.Romczykowski Jakub III TL
7.Kuczyński Mikołaj III TL
8.Galiński Bartosz III TL
9.Nelke Paweł III TM - bramkarz
10.Dominikowski Krystian III TL
11.Wojciechowski Miłosz I TL
12.Kak Szymon I TL
13.Komorski Adrian II TI
14.Gwizdała Dominik II TI
15.Kutowski Radosław III k

Mateusz Wolańczyk - stypendystą Prezesa Rady Ministrów

stypendium prm2019Mateusz Wolańczyk - stypendystą Prezesa Rady Ministrów

   Kujawsko-pomorski Kurator Oświaty pan Marek Gralik powiedział o stypendystach : "Ja bym przyrównał stypendystów Prezesa Rady Ministrów do dziesięcioboistów, ponieważ jedni i drudzy muszą wykazać się doskonałymi wynikami nie w jednej dyscyplinie, ale w wielu dyscyplinach i to jest niezwykłe wyróżnienie dla ucznia, ale również niezwykłe wyróżnienie dla szkoły. Dodam tylko, że w tym roku szkolnym, od tego roku szkolnego, suma wynagrodzenia tego stypendium wzrasta i wynosi 300 złotych miesięcznie, wypłacane w dwóch transzach".

   Jednym z tych mistrzów jest uczeń naszej szkoły - Mateusz Wolańczyk z klasy 4 TMH. Na to wyróżnienie Mateusz sobie zasłużył ciężką pracą.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zbiórka dla przytuliska w Bysławiu

przytulisko1Zbiórka dla przytuliska w Bysławiu

   Za oknem coraz gorsza pogoda. Zrobiło się zimno i mokro. I w związku z tym postanowiliśmy przekazać trochę ciepłego serca również rezydentom Przytuliska dla  Psów w Bysławiu.  W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano zbiórkę na rzecz zwierząt. 4 grudnia przekazaliśmy 52 kg suchej karmy, 800 g mini ciastek, 10 kg karmy w puszkach oraz 20 poduszek.
   Wszystkim zaangażowanym w naszą akcję bardzo dziękujemy i cieszymy się, że wspólnie udało się wspomóc pobliskie schronisko.

Samorząd Uczniowski ZSLiT