perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Certyfikat dla ZSLiT w Tucholi

   Uczniowie z ZSLiT w roku szkolnym 2013/2014 uczestniczyli w programie edukacyjno-badawczym „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” koordynowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki.

certyfikat dla TG  certyfikat dla TH  certyfikat dla TL certyfikat dla TI

Czytaj więcej: Certyfikat dla ZSLiT w Tucholi

Uczniowie ZSLiT byli na targach w Berlinie

targi w berlinie09   W dniach 8-9 marca 2014 roku grupa uczniów z Technikum Hotelarskiego pod opieką pani Anny Czapiewskiej, nauczycielki zawodowych przedmiotów hotelarskich uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Hotelarskich w Berlinie.

Zobacz galerię z wyjazdu

Czytaj więcej: Uczniowie ZSLiT byli na targach w Berlinie

Konkurs plastyczny

Celem konkursu jest przedstawienie Jana Pawła II.

Szczegóły konkursu zobacz tutaj.

Nowe konkursy informatyczne

Zapraszamy do udziału w dwóch konkursach informatycznych!

Konkurs indywidualny dla osób szczególnie lubiących grafikę komputerową pod nazwą "POMYŚL ZANIM WRZUCISZ". Zobacz szczegóły konkursu...

NETMASTERSCUP - konkurs drużynowy poświęcony internetowi i technologiom informatycznym. Zapisy drużyn przyjmuje p.Kryś. Zobacz szczegóły konkursu...

Konkurs "Główka pracuje"

  7 marca 2014r. odbyła się kolejna edycja konkursu matematyczno - logicznego "Główka pracuje". Do wspólnej zabawy przystąpiły trzyosobowe zespoły z następujących szkół:
Gimnazjum nr 1 w Tucholi, Gimnazjum nr 2 w Stobnie, Gimnazjum w Kęsowie i Gimnazjum Powiatowego, ZSLiA, ZSLiT, LO , TSR i Technikum Leśnego. Drużyny zmierzyły się z sudoku, obrazkiem logicznym, piramidą itp. W przerwie zmagań uczestnicy zostali poczęstowani pizzą i ciasteczkami przygotowanymi przez uczniów technikum gastronomicznego pod kierunkiem pp. A.Browarskiej i G.Knuta.

Bardzo dziękujemy opiekunom poszczególnych zespołów - państwu: Hannie Zwiefce, Danucie Wutrych, Bożenie Jaśniewskiej-Miller, Halinie Iwanow, Alicji Krawczyk i Mateuszowi Ottowi.

Zobacz galerię zdjęć

Ostateczne wyniki rywalizacji to:

Czytaj więcej: Konkurs "Główka pracuje"