perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Bookcrossing w ZSLiT w Tucholi

IMG 3718Bookcrossing w ZSLiT w Tucholi

   Dnia 30 marca 2017 r w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi odbyło się nietuzinkowe spotkanie z wyjątkowym gościem - panią Jolantą Niwińską-  podróżniczką i popularyzatorką czytelnictwa. Organizatorem wydarzenia była nauczycielka języka angielskiego pani Przemysława Szulczyk. W przedsięwzięciu uczestniczył dyrektor szkoły pan Jerzy Kornaś, nauczyciele oraz uczniowie klasy II i III Technikum nr 1.

        Jako, że rok szkolny 2016/17 jest rokiem czytelnictwa pragnęliśmy rozbudzić w młodzieży miłość do literatury, idei bookcrossingu oraz poznawania świata. Ważnym elementem spotkania było też podkreślenie wagi nauki języka angielskiego, przy pomocy którego można porozumiewać się na całym świecie.

         Pani Jolanta  jest koordynatorką ruchu bookcrossingowego w Polsce, fundatorką Fundacji Bookcrssing Polska, inicjatorką i współorganizatorką corocznego Święta Wolnych Książek, autorką i realizatorką projektów popularyzujących czytelnictwo, takich jak: Bydgoskie Biesiady Czytelnicze, Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana.

         Nasz gość promuje polską literaturę i jej autorów w dalekim świecie - Papua Nowa Gwinea, Australia, Meksyk, Indonezja, Hiszpania i Afryka. Uczestniczyła również w Camino de Santiago- szlaku św. Jakuba. Za swoją pracę społeczną otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Jest laureatką plebiscytu Kobieta Roku 2010, nominowana do tytułu "Człowiek Roku 2014 powiatu bydgoskiego", nominowana do tytułu Bydgoszczanin Roku 2016 przez redakcyjną kapitułę plebiscytu "Expressu Bydgoskiego".

   Motto pani Jolanty to: "Zawsze wierzyłam w nieprzemijającą moc słowa pisanego. Obcowanie z literaturą to dla mnie zaszczyt i przygoda."

Galeria zdjęć ze spotkania

Opracowała: Przemysława Szulczyk

Wiosenne kwiaty

wiosenne kwiaty„Wiosenne kwiaty”

   W pierwszy dzień wiosny na terenie ZSliT podsumowani konkurs plastyczny pt. „Wiosenne kwiaty”. Na konkurs przekazano 28 prac wykonanych różnymi technikami oraz z różnych materiałów. Jury w składzie: Małgorzata Kornaś, Bogumiła Grzelka, Karolina Podlaszewska i Katarzyna Gabrych przyznało:

I miejsce - Karolinie Lipkowskiej z kl. IV TMŻ,
II miejsce – Dorocie Muszyńskiej z kl. II  THM,
III miejsce - Natalii Główczewskiej z kl. II TŻ
oraz wyróżnienia:
Paulinie Potrac z kl. II THM i Dorocie Łąckiej z kl. II TŻ

   GRATULUJEMY. Do 27 marca kwiaty można obejrzeć na wystawie w holu szkoły. Wszystkie prace zostaną przekazane przez szkolnych wolontariuszy osobom starszym z Domu Opieki w Wysokiej z życzeniami świątecznymi.

Konkurs z towaroznawstwa

kon towaroznawstwoKonkurs z towaroznawstwa

   Na terenie ZSLiT przeprowadzono konkurs ze znajomości towaroznawstwa. Do konkursu przystąpiło 68 osób z różnych klas.

Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce Milena Dobrowolska z kl. ITMH,
II miejsce Amelia Nitka z kl. III TIH i Natalia Łącka z kl. I TMH
III miejsce Mikołaj Oelberg z kl. III TIH
Wyróżnienie zdobyła Maja Wasiliew z kl. II THM.

Konkurs przeprowadziły panie Katarzyna Gabrych i Lucyna Szustak - Drążkowska

Szkoła wolna od używek

uzywki

Osoby zainteresowane konkursem proszone są o kontakt z pedagogiem Renatą Giersz.

REGULAMIN KONKURSU

 

PRZYRZECZENIE STRZELECKIE JS 3320

strzelec0006PRZYRZECZENIE STRZELECKIE  JS 3320

    W dniu 28 stycznia 2017 r. odbyło się uroczyste przyrzeczenie rekrutów Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Jednostce Strzeleckiej 3320 w Tucholi, działającej w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi. Uroczystość swą obecnością uświetnili min. komendant obwodu kujawsko-pomorskiego Związku Strzeleckiego "Strzelec" i jednocześnie dowódca Jednostki Strzeleckiej 3301 w Grudziądzu por. Piotr Pik, szef szkolenia obwodu kujawsko-pomorskiego chor. Andrzej Sarnowski oraz przyjaciel jednostki tucholskiej st. kpr. Marcin Szwemin. Całość prowadził chor. Andrzej Sarnowski. Uroczystość przygotowali strzelcy z JS 3320 Tuchola pod kierunkiem dowódcy jednostki chor. Grzegorza Piłata.

    Dowódca Jednostki Strzeleckiej w Tucholi w krótkim przemówieniu przedstawił okoliczności powstania jednostki, a także dotychczasową jej działalność – m.in. wspomniał o wystawionych wartach i delegacjach, wsparciu 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz o przeprowadzonych wspólnie z jednostką grudziądzką zajęciach doskonalących dla rekrutów, które odbyły się 19 listopada 2016 r. w Tucholi. Złożył ponadto podziękowania przybyłym gościom oraz uczestniczącym w przyrzeczeniu pocztowi sztandarowemu i warcie honorowej. W imieniu nowo zaprzysiężonych strzelców podziękowania składał strzelec Krzysztof Smoliński. W przemówieniach szczególne podziękowania, za okazaną życzliwość i wsparcie skierowano na ręce pana Jerzego Kornasia dyrektora ZSLiT.

    Przyrzeczenie strzeleckie złożyli także zastępcy komendanta JS 3320 w Tucholi Waldemar Ptak i Krzysztof Rydzkowski. Po zakończeniu przyrzeczenia podano tradycyjną grochówkę.

zobacz galerie zdjęć