perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Laureaci konkursu "Pro Patriae"

LAUREACI KONKURSU „PRO PATRIAE”

   25.04.2017r. w Technikum Leśnym im. Adama Loreta odbył się  XVIII Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej ”Pro Patriae”. Uczestnicy konkursu, zarówno recytujący jak i śpiewający, występowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Uczennice naszej szkoły wywalczyły I miejsca w konkursie:

  • Marta Żmich z kl. III TMŻ ujęła komisję recytacją fragmentu „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima
  • Ewa Talaśka z kl. IV TM/Ż została doceniona za wykonanie piosenki „Pytasz mnie” ( z repertuaru Andrzeja Rosiewicza ).

Gratulujemy!

Uczniowie z ZSLiT w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

kon biblUczniowie z ZSLiT w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

   25 marca 2017r. w Kościerzynie odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" . Biblijne „zmagania” kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na laureatów czekają, między innymi, indeksy na uczelnie wyższe na różne kierunki studiów oraz inne wspaniałe nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i atrakcyjne upominki rzeczowe. Konkurs przebiega w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Za przeprowadzenie pierwszego z nich odpowiadają katecheci, na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatora.

   Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się  nasze uczennice - Karolina Landmeser, Weronika Reszczyńska i Dominika Szczepańska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Życzenia dla Domu Opieki Społecznej w Wysokiej

zyczenia wielkUczniowie z ZSLiT z życzeniami w Domu Opieki Społecznej w Wysokiej

   11 kwietnia wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej  w Wysokiej. Nasi uczniowie przekazali mieszkańcom wielkanocne upominki wraz z życzeniami świątecznymi wykonane specjalnie na tę okazję przez uczniów ZSLiT w Tucholi pod kierunkiem  opiekuna Samorządu Uczniowskiego panią Katarzynę Gabrych.

   Wizyta w Domu Pomocy Społecznej sprawiła mieszkającym tam osobom niezapomnianych wrażeń. Wzruszeni i zadowoleni ze spotkania mieszkańcy czekają na nasz kolejny przyjazd.

   W spotkaniu uczestniczyli uczniowie: Paulina Skrzeszewska i Denis Juhnke  uczący się w klasie IV w zawodzie technik hotelarstwa  wraz z opiekunem panią Anną Czapiewską.

Piękne czytanie w języku niemieckim


piekne czytanie4KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU NIEMIECKIM ROZSTRZYGNIĘTY!


   Dnia 7.04.2017r. odbył się w naszej szkole konkurs „Pięknego Czytania w Języku Niemieckim”, podczas którego uczestnicy prezentowali skrócone wersje wybranych baśni braci Grimm.

   Najpiękniej swoją bajkę odczytała Martyna Mucha z klasy IVTL,  zdobywając tytuł „Mistrza Pięknego Czytania w Języku Niemieckim” i I miejsce w konkursie.

   II miejsce zajęła Tatiana Adamczyk z klasy II TL, a miejsce III przypadło Paulinie Gliszczyńskiej z klasy IVTL.

   Laureaci konkursu otrzymali drobne upominki, a każdy z uczestników nagrodzony został oceną bardzo dobrą z języka niemieckiego.

galeria zdjęć

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

Jakub Rompalski z ZSLiT finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

olimp logi1Jakub Rompalski z ZSLiT finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej  

   Dnia 7 kwietnia br. odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w Sopocie organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Wśród 43 finalistów znalazł się Jakub Rompalski – uczeń klasy trzeciej w zawodzie technik logistyk Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej w Tucholi, który pojechał tam wraz z nauczycielką przedmiotów logistycznych panią Agnieszką Suwalską.

   Podczas dwudniowego pobytu w Sopocie organizator olimpiady zorganizował wyjazdy do terminalu kontenerowego DCT Gdańsk S.A oraz do Europejskiego Centrum Solidarności. Niewątpliwie wycieczki te  wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach i ich opiekunach.  Na co dzień terminal kontenerowy nie jest dostępny dla wycieczek, tym bardziej był atrakcją dla uczestników. DCT Gdańsk jest największym głębokowodnym terminalem kontenerowym w rejonie Morza Bałtyckiego do którego zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Natomiast zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności pokazało, że historię Polski można przedstawić w sposób interaktywny.olimp logi2

   Sam finał olimpiady dostarczył dużo emocji zarówno uczestnikom jak i ich opiekunom. A to za sprawą nagród pieniężnych w wysokości 6000 zł, 4000 zł, 2000 zł, płatnych staży głównego sponsora C.Hartwig Gdynia S.A dla laureatów trzech pierwszych miejsc, indeksu na Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, który otrzymał nasz uczeń oraz nagród rzeczowych dla finalistów i laureatów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!