perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Certyfikat dla ZSLiT w Tucholi

   Uczniowie z ZSLiT w roku szkolnym 2013/2014 uczestniczyli w programie edukacyjno-badawczym „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie” koordynowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki.

certyfikat dla TG  certyfikat dla TH  certyfikat dla TL certyfikat dla TI

Czytaj więcej: Certyfikat dla ZSLiT w Tucholi

Uczniowie ZSLiT byli na targach w Berlinie

targi w berlinie09   W dniach 8-9 marca 2014 roku grupa uczniów z Technikum Hotelarskiego pod opieką pani Anny Czapiewskiej, nauczycielki zawodowych przedmiotów hotelarskich uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Hotelarskich w Berlinie.

Zobacz galerię z wyjazdu

Czytaj więcej: Uczniowie ZSLiT byli na targach w Berlinie

Konkurs plastyczny

Celem konkursu jest przedstawienie Jana Pawła II.

Szczegóły konkursu zobacz tutaj.

Nowe konkursy informatyczne

Zapraszamy do udziału w dwóch konkursach informatycznych!

Konkurs indywidualny dla osób szczególnie lubiących grafikę komputerową pod nazwą "POMYŚL ZANIM WRZUCISZ". Zobacz szczegóły konkursu...

NETMASTERSCUP - konkurs drużynowy poświęcony internetowi i technologiom informatycznym. Zapisy drużyn przyjmuje p.Kryś. Zobacz szczegóły konkursu...

VII konkurs ortograficzny

kon ort7 05

WYNIKI VII SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

  

  3 marca 2014 r. nastąpiło wręczenie nagród w VII Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Laureatami zostali następujący uczniowie:

 

 

I miejsce – Błażej Nitka z kl. III TI
II miejsce – Monika Bucholc z kl. IV TM/H
           - Dominik Kudliński z kl. III TI
III miejsce – Pamela Jerewska z kl. I TM/G
            - Korneliusz Kłosowski  z kl. II TI.

Zwycięzcom gratulujemy.

Nauczyciele języka polskiego

Czytaj więcej: VII konkurs ortograficzny