perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Przedstawiciele naszego powiatu w nowych władzach Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

fot11Przedstawiciele naszego powiatu w nowych władzach Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

   13 maja na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu odbyło się Walne Zgromadzenie Członków OKP PTI. Wybrano nowy Zarząd. Wśród wybranych osób znaleźli się: Wiceprezes ds. Członkowskich – mgr inż. Sławomir Kryś – nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi, a także  Wiceprezes ds. Edukacji – mgr inż. Jerzy Kowalik – członek Zarządu Powiatu, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Sportu.

   Nasze szkoły od lat współuczestniczą w wielu inicjatywach podejmowanych przez PTI, m.in. w programie Klasa z ECDL-em, który umożliwia zdobycie cenionego i uznawanego w 148 krajach certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje komputerowe; Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”, w którym bierze udział rocznie ok. 16 tyś. Uczniów, czy próbnej maturze z informatyki, w którą zaangażowanych jest 230 nauczycieli i 3600 uczniów z całego kraju. W ZSLiT prowadzone jest także certyfikowane Laboratorium Edukacyjne ECDL. Nasi nauczyciele i uczniowie corocznie uczestniczą  m.in. w Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki, a także w ogólnopolskiej konferencji „Informatyka w Edukacji” która w tym roku odbędzie się już po raz 14. Gromadzi ona liczne grono nauczycieli - ponad 300, nie licząc kadry naukowej wyższych uczelni oraz firm z branży IT i jest doskonałym miejscem wymiany doświadczeń z zakresu edukacji informatycznej w szkołach i nie tylko.

Laureaci konkursu "Pro Patriae"

LAUREACI KONKURSU „PRO PATRIAE”

   25.04.2017r. w Technikum Leśnym im. Adama Loreta odbył się  XVIII Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej ”Pro Patriae”. Uczestnicy konkursu, zarówno recytujący jak i śpiewający, występowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Uczennice naszej szkoły wywalczyły I miejsca w konkursie:

  • Marta Żmich z kl. III TMŻ ujęła komisję recytacją fragmentu „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima
  • Ewa Talaśka z kl. IV TM/Ż została doceniona za wykonanie piosenki „Pytasz mnie” ( z repertuaru Andrzeja Rosiewicza ).

Gratulujemy!

Uczniowie z ZSLiT w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

kon biblUczniowie z ZSLiT w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

   25 marca 2017r. w Kościerzynie odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" . Biblijne „zmagania” kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na laureatów czekają, między innymi, indeksy na uczelnie wyższe na różne kierunki studiów oraz inne wspaniałe nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i atrakcyjne upominki rzeczowe. Konkurs przebiega w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Za przeprowadzenie pierwszego z nich odpowiadają katecheci, na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatora.

   Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się  nasze uczennice - Karolina Landmeser, Weronika Reszczyńska i Dominika Szczepańska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Życzenia dla Domu Opieki Społecznej w Wysokiej

zyczenia wielkUczniowie z ZSLiT z życzeniami w Domu Opieki Społecznej w Wysokiej

   11 kwietnia wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej  w Wysokiej. Nasi uczniowie przekazali mieszkańcom wielkanocne upominki wraz z życzeniami świątecznymi wykonane specjalnie na tę okazję przez uczniów ZSLiT w Tucholi pod kierunkiem  opiekuna Samorządu Uczniowskiego panią Katarzynę Gabrych.

   Wizyta w Domu Pomocy Społecznej sprawiła mieszkającym tam osobom niezapomnianych wrażeń. Wzruszeni i zadowoleni ze spotkania mieszkańcy czekają na nasz kolejny przyjazd.

   W spotkaniu uczestniczyli uczniowie: Paulina Skrzeszewska i Denis Juhnke  uczący się w klasie IV w zawodzie technik hotelarstwa  wraz z opiekunem panią Anną Czapiewską.

Piękne czytanie w języku niemieckim


piekne czytanie4KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU NIEMIECKIM ROZSTRZYGNIĘTY!


   Dnia 7.04.2017r. odbył się w naszej szkole konkurs „Pięknego Czytania w Języku Niemieckim”, podczas którego uczestnicy prezentowali skrócone wersje wybranych baśni braci Grimm.

   Najpiękniej swoją bajkę odczytała Martyna Mucha z klasy IVTL,  zdobywając tytuł „Mistrza Pięknego Czytania w Języku Niemieckim” i I miejsce w konkursie.

   II miejsce zajęła Tatiana Adamczyk z klasy II TL, a miejsce III przypadło Paulinie Gliszczyńskiej z klasy IVTL.

   Laureaci konkursu otrzymali drobne upominki, a każdy z uczestników nagrodzony został oceną bardzo dobrą z języka niemieckiego.

galeria zdjęć

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!