perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW  1.03.2017

         Do rywalizacji o tytuł Mistrza Szkoły w tenisie stołowym przystąpiło 38 uczniów naszej szkoły: lista zawodników.


       Po zaciętej rywalizacji Mistrzem Szkoły został Piekarski Karol z klasy I TL, drugie miejsce zajął Gaca Adam  z klasy IV TI a trzeci był Lipkowski Piotr z klasy II TM.

MISTRZOSTW POWIATU W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

    7 marca 2017r w sali Technikum Leśnego odbyły się mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Licealnych i Technicznych reprezentowali następujący uczniowie: lista zawodników.

        W wyniku przeprowadzonych rozgrywek drużyna chłopców naszej szkoły po rewelacyjnie rozegranych meczach zdobyła po raz kolejny I miejsce i tytuł drużynowego mistrza powiatu.

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie naszej szkoły zajęli:

  • Kevin Mordzak - 4 miejsce
  • Piotr Lipkowski - 3 miejsce
  • Karol Piekarski - 1 miejsce i tytuł mistrza powiatu

Opiekun drużyny  Andrzej Majewski

Uczniowie ZSLiT i Korowód Kolędników

kolednicy 0003Uczniowie ZSLiT i Korowód Kolędników.


   23 lutego 2017 r. uczniowie naszej szkoły w barwnych strojach uczestniczyli w Korowodzie Kolędników organizowanym przez Muzeum Borów Tucholskich. W tzw. Zapusty, zgodnie z borowiacką tradycją śpiewano, wygłaszano zabawne dialogi i odwiedzano pobliskie instytucje. Na zakończenie wszyscy uczestnicy byli zaproszeni na herbatę i pączki.

Zobacz galerię zdjęć

Medalistka Mistrzostw Polski

patrycjaMedalistka Mistrzostw Polski z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi


   Patrycja Kotlęga uczennica klasy pierwszej w dniach 01-05.03.2017 roku na Mistrzostwach Polski Juniorek w Boksie zdobyła brązowy medal i jest trzecią zawodniczką w Polsce. Organizatorem Mistrzostw był MKS „Start” Grudziądz. W zawodach wzięły udział 124 zawodniczki z 61 klubów reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich z całego kraju. Na co dzień Patrycja trenuje w UKS Boxing Team w Chojnicach.
   Cała społeczność naszej szkoły jest bardzo dumna z sukcesów Patrycji i życzy jej kolejnych medali na sportowych arenach.

Spotkanie nauczycieli matematyki

spotkanie nliSpotkanie nauczycieli matematyki w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej


   15 lutego 2017r. w ZSLiT odbyły się warsztaty dla nauczycieli "Matura z matematyki 2017". Zajęcia prowadziła pani mgr Ewa Ludwikowska konsultant z Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W spotkaniu wzięło udział 13 nauczycieli matematyki ze szkół ponadgimnazjalnych w Koronowie, Sypniewie i Tucholi.

   Podczas zajęć omówiono typy zadań, które najczęściej znajdują się w arkuszach maturalnych poziomu podstawowego. Przeanalizowano metody rozwiązywania zadań otwartych i strategie wskazywania prawidłowej odpowiedzi w zadaniach zamkniętych.

   W trakcie spotkania wymieniono doświadczenia związane z przygotowywaniem uczniów do obowiązkowego egzaminu na poziomie podstawowym i pracą z uczniami zdającymi matematykę na poziomie rozszerzonym.

X Szkolny Konkurs Ortograficzny

x kon ortogX Szkolny Konkurs Ortograficzny

    18 stycznia 2017r. zostały wręczone nagrody zwycięzcom X Szkolnego Konkursu Ortograficznego.  W tym roku z dyktandem zmagało się 9 uczestników – laureatów etapu klasowego. Komisja w składzie: Bogumiła Grzelka, Justyna Kania i Monika Połom po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Bartosz Tajl – kl. IV TI
II miejsce ( ex aequo ) – Weronika Osowicka – kl. I TL i Bartłomiej Wolszleger – kl. II TI
III miejsce – Mikołaj Janowic – KL. I TM/H.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!