perspektywyTechnicy mechanicy z ZSLiT najlepsi w kraju.

     Zespół Szkół Licealnych i Technicznych po raz kolejny znalazł się w prestiżowym zestawieniu najlepszych techników w kraju PERSPEKTYWY 2016. Ranking ten wymienia wyróżniające się w Polsce szkoły ponadgimnazjalne, grupując je w kilku kategoriach.
     Największy sukces odnotowaliśmy w kategorii Ogólnopolski ranking zawodów, w którym technicy mechanicy z naszej szkoły okazali się najlepsi w całym kraju zajmując 1 miejsce. Ten rewelacyjny wynik jest efektem wytężonej pracy uczniów i przede wszystkim nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy bardzo dobrze przygotowali przyszłych techników mechaników do egzaminów zawodowych. Należy  podkreślić, że, nauczyciele tego zawodu, panowie mgr inż. Dariusz Kotlenga i mgr inż. Grzegorz Schreiber to też absolwenci naszego technikum mechanicznego.
    ZSLiT również jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna z powiatu tucholskiego znalazła się wśród najlepszych  w Polsce szkół w kategorii Ranking egzaminów zawodowych zajmując 115 pozycję.

 


 

 

Wycieczka do Zajazdu Fojutowo

wycieczka hot2017 01Wycieczka do Zajazdu Fojutowo

   16 maja 2017 roku uczniowie klasy I kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa udali się na  wycieczkę do Zajazdu Fojutowo. Wyjazd  ten pozwolił im zdobyć i poszerzyć wiedzę praktyczną na temat wybranego kierunku.

   Uczniowie zapoznali  się z organizacją i technikami pracy w obiekcie hotelarskim ze szczególnym uwzględnieniem pracy recepcji. Poznali standardy obsługi oraz usług, które świadczy Zajazd Fojutowo.

 

wycieczka hot2017 02

wycieczka hot2017 03

wycieczka hot2017 04

wycieczka hot2017 05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Efektowne dekorowanie stołu

dekoracja hot2017 05Efektowne dekorowanie stołu

   Dnia 20 maja 2017 roku uczniowie klasy I  kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa nakrywali stół na przyjecie (bankiet) zgodnie z zasadami obsługi konsumenta.  Uczniowie pod opieką nauczycieli tworzyli kreatywne dekoracje stołu.

 

dekoracja hot2017 01

dekoracja hot2017 02

dekoracja hot2017 03

 

dekoracja hot2017 04

Przedstawiciele naszego powiatu w nowych władzach Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

fot11Przedstawiciele naszego powiatu w nowych władzach Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

   13 maja na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu odbyło się Walne Zgromadzenie Członków OKP PTI. Wybrano nowy Zarząd. Wśród wybranych osób znaleźli się: Wiceprezes ds. Członkowskich – mgr inż. Sławomir Kryś – nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi, a także  Wiceprezes ds. Edukacji – mgr inż. Jerzy Kowalik – członek Zarządu Powiatu, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Sportu.

   Nasze szkoły od lat współuczestniczą w wielu inicjatywach podejmowanych przez PTI, m.in. w programie Klasa z ECDL-em, który umożliwia zdobycie cenionego i uznawanego w 148 krajach certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje komputerowe; Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”, w którym bierze udział rocznie ok. 16 tyś. Uczniów, czy próbnej maturze z informatyki, w którą zaangażowanych jest 230 nauczycieli i 3600 uczniów z całego kraju. W ZSLiT prowadzone jest także certyfikowane Laboratorium Edukacyjne ECDL. Nasi nauczyciele i uczniowie corocznie uczestniczą  m.in. w Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki, a także w ogólnopolskiej konferencji „Informatyka w Edukacji” która w tym roku odbędzie się już po raz 14. Gromadzi ona liczne grono nauczycieli - ponad 300, nie licząc kadry naukowej wyższych uczelni oraz firm z branży IT i jest doskonałym miejscem wymiany doświadczeń z zakresu edukacji informatycznej w szkołach i nie tylko.

Laureaci konkursu "Pro Patriae"

LAUREACI KONKURSU „PRO PATRIAE”

   25.04.2017r. w Technikum Leśnym im. Adama Loreta odbył się  XVIII Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej ”Pro Patriae”. Uczestnicy konkursu, zarówno recytujący jak i śpiewający, występowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Uczennice naszej szkoły wywalczyły I miejsca w konkursie:

  • Marta Żmich z kl. III TMŻ ujęła komisję recytacją fragmentu „Kwiatów polskich” Juliana Tuwima
  • Ewa Talaśka z kl. IV TM/Ż została doceniona za wykonanie piosenki „Pytasz mnie” ( z repertuaru Andrzeja Rosiewicza ).

Gratulujemy!

Uczniowie z ZSLiT w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

kon biblUczniowie z ZSLiT w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

   25 marca 2017r. w Kościerzynie odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" . Biblijne „zmagania” kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na laureatów czekają, między innymi, indeksy na uczelnie wyższe na różne kierunki studiów oraz inne wspaniałe nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i atrakcyjne upominki rzeczowe. Konkurs przebiega w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Za przeprowadzenie pierwszego z nich odpowiadają katecheci, na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatora.

   Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się  nasze uczennice - Karolina Landmeser, Weronika Reszczyńska i Dominika Szczepańska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!