Jakub Rompalski laureatem Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

13 i 14 kwietnia 2023 r. odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Olimpiada była organizowana przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Spośród 5468 uczestników z całej Polski do finału zakwalifikowało się 30 najlepszych, w tym uczeń naszej szkoły, Jakub Rompalski. Finał Olimpiady był wydarzeniem dwudniowym, podczas którego uczestnicy wraz z opiekunami brali udział w wizytach studyjnych i warsztatach branżowych , przygotowanych przez organizatorów.  13 kwietnia uczestnicy zwiedzali Stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, gdzie zapoznali się z logistyką dużych imprez masowych oraz zwiedzali z przewodnikiem  Stocznię Gdańską.
W dniu finału zawodnicy rozwiązywali zadania z zakresu transportu, spedycji i logistyki przygotowane przez Komitet Główny Olimpiady złożony z ekspertów branży TSL.
Nasz uczeń Jakub Rompalski pod okiem Pani Agnieszki Suwalskiej – nauczyciela przedmiotów logistycznych został laureatem Olimpiady, zajmując 3.miejsce. Uczeń otrzymał nagrodę pieniężną, nagrody rzeczowe, płatny staż w Porcie Lotniczym Warszawa Modlin, zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego oraz indeks na Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.


Gratulujemy Jakubowi sukcesu!!

Jakub Rompalski Olimpada Spedycyjno-Logistyczna
Jakub Rompalski Olimpada Spedycyjno-Logistyczna
Jakub Rompalski Olimpada Spedycyjno-Logistyczna
Skip to content