Profilaktyka z pasją – „Antymina”

Prawda, autentyczność i pasja – tak w skrócie można podsumować artystyczny program profilaktyczny „Antymina”, który już po raz kolejny odbył się w naszej szkole. 24 stycznia 2023 roku odwiedził nas Mirosław „Kolah” Kolczyk, który obecnie mieszka na południu Polski, ale urodził się… w Tucholi. „Kolah” to profilaktyk i raper, a celem jego programu jest przekazanie młodzieży wiedzy na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą uzależnienie od środków psychoaktywnych m.in. alkoholu i narkotyków. Dużym atutem „Antyminy” jest odwoływanie się prowadzącego do własnych doświadczeń oraz wplatanie akcentów muzycznych w postaci autorskich piosenek rapera i rap-freestylu.

Profilaktyka uzależnień jest tematem niezwykle ważnym i często poruszanym. Nie lada sztuką jest zrobić to w sposób oryginalny i przykuwający uwagę, a autorowi „Antyminy” to się udało. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem zarówno treści, jak i formy tego spotkania. Wydarzenie to z pewnością na długo zapadnie w pamięci Społeczności naszej Szkoły i mamy nadzieję na kolejne takie spotkania w przyszłości!

Fot. Fundacja SENT
Zespół Wsparcia Pedagogiczno-Psychologicznego

Skip to content