Tydzień Profilaktyki 2022

W listopadzie 2022 roku społeczność ZSLiT ponownie wzięła udział w Tygodniu Profilaktyki, który stał się już tradycją naszej szkoły. W tym roku za jego organizację odpowiadał szkolny Zespół Wsparcia Pedagogiczno-Psychologicznego: p. Renata Giersz – pedagog szkolny, koordynator, p. Katarzyna Krebs-Kłosowska – pedagog specjalny i p. Justyna Kornaś – psycholog. Tydzień Profilaktyki odbył się pod hasłem „Wiem, co czuję – przemocy i nałogu nie potrzebuję”. Zainaugurowały go obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień, czyli happening „Ubierz się na żółto” oraz międzyklasowy konkurs na najbardziej oryginalne pozdrowienia. W trakcie Tygodnia Profilaktyki odbyło się wiele ciekawych inicjatyw:

  • warsztaty przeprowadzone przez pracownika socjalnego SOW dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Tucholi;
  • konkurs plastyczny STOP PRZEMOCY;
  • wykład na temat nikotynizmu przeprowadzony przez pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tucholi;
  • pogadanka z policjantem z KPP w Tucholi;
  • warsztaty z psychoterapeutą uzależnień;
  • warsztaty z psychologiem szkolnym „Czujesz tak, jak myślisz, czyli egzaminy bez spiny”.
  • spotkanie szkoleniowe dla rodziców przeprowadzone przez socjologa i psychotraumatologa: „Kryzysy psychiczne młodzieży – jak wesprzeć nasze dzieci”

Ponadto cała społeczność ZSLiT tworzyła katalog zdrowych i konstruktywnych sposobów radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami.

Dziękujemy wszystkim Gościom, Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom za włączenie się w obchody Tygodnia Profilaktyki!

Zespół Wsparcia Pedagogiczno – Psychologicznego

Skip to content